Recenzja książki przed wydaniem – oferta

 • Napisałeś książkę i nie wiesz, czy nadaje się do wysłania do wydawcy?
 • Chcesz, aby ktoś ocenił fabułę Twojej powieści, bohaterów lub narrację, zanim poślesz ją do wydawnictwa?
 • Potrzebujesz skonsultować nieukończoną jeszcze książkę?
 • Szukasz szczerej opinii i konstruktywnej krytyki dotyczącej swojej powieści?
 • Utknąłeś i potrzebujesz dodatkowych inspiracji?

 

O nic się nie martw! Specjalnie dla Ciebie przeprowadzę recenzję Twojej książki przed wydaniem. Przeczytam gotowy tekst i przekażę Ci swój feedback. Co będę oceniać? To, co sobie zażyczysz. Mogę skupić się na logice fabuły, wykreowanych przez Ciebie postaciach czy kwestiach typowo językowych. Sama piszę kryminały i wiem, jak wątpliwości mogą zmniejszyć motywację do pisania, a nawet doprowadzić do kryzysu twórczego. Zapewnię Ci dodatkowe wsparcie i ocenię Twoje dzieło, zanim zrobią to inni. Dzięki uwagom będziesz mógł je poprawić, aby książka stała się jeszcze lepsza!

recenzja przedwydawnicza oferta

Recenzja przedwydawnicza – cennik

Cenę przeprowadzenia recenzji książki przed wydaniem oszacuję na podstawie objętości rękopisu, który przekażesz mi do oceny. Na koszt usługi będzie miał także wpływ gatunek powieści, Twoje oczekiwania co do feedbacku oraz termin przygotowania recenzji.

 

Koszt recenzji przedwydawniczej ustalam indywidualnie.

 

Cena obejmie również pakiet trzech 30-minutowych spotkań w celu omówienia przygotowanego feedbacku oraz udzielenia odpowiedzi na Twoje pytania. Dodatkowo wycenię również spotkania pofeedbackowe, gdybyś nadal chciał konsultować swoją książkę i wprowadzane poprawki.

 

Chcesz zrecenzować książkę? Napisz do mnie!
 


  Recenzja książki przed wydaniem – zakres działań

  W ramach recenzji przedwydawniczej otrzymujesz:

  1. Przeczytanie Twojej książki lub jej fragmentów,
  2. Zamieszczenie komentarzy w dokumencie,
  3. Ocenę postaci bohaterów – ich opisów, charakterologii, dopasowania do fabuły,
  4. Feedback dot. fabuły powieści i prowadzonej narracji,
  5. Ocenę struktury książki – długości rozdziałów, części, wielowątkowości i innych elementów odpowiadających za konstrukcję i spójność powieści,
  6. Ocenę warsztatu pisarskiego, ogólnej poprawności językowej,
  7. Ocenę tytułu powieści,
  8. Podrzucenie pomysłów na dalszą część fabuły, jeśli utknąłeś w martwym punkcie,
  9. Ocenę innych elementów, które mi wskażesz,
  10. 3 spotkania porecenzyjne.

   

  To oczywiście standardowy pakiet działań, które przeprowadzam, recenzując książki przed wydaniem. Jeśli potrzebujesz nieco innego wsparcia dot. gotowego tekstu, nie ma problemu. Zajmiemy się recenzją i oceną tylko tych elementów powieści, na których najbardziej Ci zależy.

  Joanna Bagrij biogram

  Zaufaj moim umiejętnościom i kompetencjom
   

  recenzja książki przed jej wydaniem

  3 wydane książki
  ocena książki przed wydaniem

  Podcast o pisaniu książek
  przedwydawnicza recenzja książki

  14 lat doświadczenia pisarskiego
  recenzja książki przed wydaniem cennik

  Aktywna czytelniczka kryminałów

  Recenzja przed wydaniem książki – FAQ

  Kiedy warto skorzystać z recenzji przedwydawniczej?

  Ta usługa skierowana jest do debiutantów oraz pisarzy, którzy potrzebują szczerej oceny swojego dzieła, zanim wyślą je do wydawnictwa. Warto skorzystać ze wsparcia postronnej osoby, jeśli pojawiają się wątpliwości co do fabuły, bohaterów i jakości samego tekstu. Recenzja książki przed wydaniem przyda Ci się także, gdy rozesłałeś propozycję wydawniczą, ale jeszcze nie otrzymałeś żadnej odpowiedzi. Dzięki niezależnej ocenie poznasz punkt widzenia potencjalnego czytelnika oraz pisarza, a także otrzymasz garść wskazówek, co można poprawić w prowadzonej historii, aby stała się ciekawsza.

  Czy przed recenzją przedwydawniczą możemy podpisać umowę o poufności?

  Oczywiście. Z mojej strony obiecuję dyskrecję i poufność, ale ważne, abyś czuł się bezpiecznie podczas naszej współpracy. Podpiszemy stosowną umowę, zabezpieczającą Twój pomysł na książkę i Twoje dzieło. Daj mi tylko wcześniej znać, że będziesz potrzebować takiego dokumentu.

  Co będziemy omawiać na spotkaniach po recenzji przedwydawniczej?

  Przedstawię Ci swoją opinię o książce, wylistuję mocne i słabe strony historii czy wykreowanych postaci. Zaprezentuję Ci również swoje wnioski i spostrzeżenia. Będziesz mógł mi zadać pytania o wszystkie nurtujące Cię kwestie. Może się zdarzyć tak, że nie zwrócę uwagi na elementy powieści, które spędzają Ci sen z powiek.

  Ile czasu zajmie recenzja przed wydaniem książki?

  Czas przeprowadzenia oceny Twojej książki zależy od objętości tekstu, który prześlesz do recenzji. Na ostateczny termin wykonania usługi wpłynie także moja dostępność. Termin jednak ustalimy elastycznie, myślę, że powinniśmy się zamknąć w ciągu 2-3 tygodni. Jeśli będzie zależało Ci na czasie, postaram się dostosować.

  Jakie książki recenzujesz przed wydaniem?

  Piszę i czytam kryminały, powieści sensacyjne i thrillery. Ten gatunek najbardziej przypadł mi do serca, w nim się specjalizuję i lubię oceniać. Inne typy powieści również mogę zrecenzować, a jeśli na czymś się nie będę znać, na etapie wyceny otwarcie Ci o tym powiem.

  Sprawdź moje kryminały: Oddech Śmierci, Pogranicznik, Nadbrzeżnik, Ramienice.

  Czy zajmujesz się recenzją książek naukowych?

  Nie specjalizuję się w tej tematyce i na pewno nie będę potrafiła wyłapać niuansów merytorycznych. Mogę jednak przeprowadzić recenzję przedwydawniczą koncentrującą się na samej poprawności językowej, płynności treści, ogólnym odbiorze tekstu przez czytelnika – laika.

  Czy recenzja książki przed wydaniem to redakcja lub korekta powieści?

  Nie. Redakcja tekstu ma na celu wyłapanie wszystkich błędów logicznych i językowych, czasem też merytorycznych, jeśli redaktor zna się na danym temacie. Korekta koncentruje się najczęściej na literówkach i dodatkowych błędach językowych, które ostały się w tekście po redakcji. Natomiast recenzja przedwydawnicza to ogólna ocena tekstu, jego jakości i ciekawości fabuły.

  Sprawdź, na czym dokładnie polega redakcja i korekta książki.

  Czy wydawcy przeprowadzają recenzję książki przed wydaniem?

  Nie spotkałam się z taką praktyką. Wydawca zapewnia redakcję i korektę tekstu, rzadko kiedy dzieli się swoimi spostrzeżeniami co do warstwy narracyjnej powieści czy bohaterów.

  Na jakie usługi dodatkowe mogę liczyć po recenzji książki przed wydaniem?

  Jeśli będziesz potrzebował wsparcia w kreacji fabuły, bohaterów, przełamaniu blokady twórczej, zapraszam na sesje coachingowe i konsultacje pisarskie. Nie przeprowadzam redakcji ani korekty treści, nie wykonuję także składu. Mogę natomiast skontaktować Cię ze specjalistami, którzy się tym zajmują. Mogę Ci również pomóc w zakresie przygotowania propozycji wydawniczej, a jak już pozyskasz wydawcę – sposobach promocji Twojej książki.