Didaskalia Joanny Bagrij – podcast o pisaniu książek

Debiutujący pisarze nie mają łatwo, rynek książki nie jest przychylny nowym nazwiskom, a droga do wydania powieści to trudny szlak, pełen wyzwań. Wiem, bo sama ją przeszłam. A że lubię dzielić się wiedzą i doświadczeniem, które nabyłam jako autorka kryminałów, postanowiłam zebrać porady i wskazówki dla początkujących twórców jako podcast o pisaniu książek – Didaskalia Joanny Bagrij.

 

Gdzie można posłuchać podcast Didaskalia Joanny Bagrij?

Jeśli interesuje Cię pisanie książek, podcast znajdziesz w popularnych aplikacjach podcastowych:

podcast o pisaniu powieści

O czym jest mój podcast? Pisanie książek to nie jedyny z tematów!

W moim podcaście chcę opowiadać o wszystkim, co dotyka pisarzy. Odcinki poświęcam zarówno rozwojowi warsztatu pisarskiego, przygotowaniu propozycji wydawniczej, jak i trudnościom, z którymi twórcy zmagają się na co dzień. Autorzy często miewają chwile zwątpienia, a przeciągające się okresy braku weny czy syndromu pustej kartki odbierają chęć tworzenia. Pomogę w przełamywaniu własnych ograniczeń i blokerów, bo sama również zmagam się z nimi na co dzień. Na niektóre znajduję własne rozwiązania, czasem korzystam z porad ekspertów. Zainspiruję Cię do walki ze swoimi słabościami.

 

Opowiem także, gdzie poszukuję pomysłów na książki, którzy autorzy wnieśli coś do mojej twórczości, jak konstruować fabułę. Zachęcę do pracy nad nieszablonowymi powieściami, eksperymentowania z różnymi formami ekspresji i przekazu. Podrzucę techniki pisania stosowane przeze mnie oraz innych, cenionych twórców. Mam nadzieję, że popracujemy także nad swobodą kreatywności i odblokujemy drzemiące w nas pokłady sił twórczych. I oczywiście nie odpuścimy mojego ulubionego tematu, czyli zorganizowania procesu twórczego. Podpowiem, jak opracowywać plan pisania, wyznaczać cele i się motywować.

 

pisanie książek - podcast

 

W podcaście o pisaniu książek pochylimy się także nad tematem współpracy z wydawcą. Przejdziemy przez umowę wydawniczą, przyjrzymy się newralgicznym zapisom, wyjaśnię, jak wyglądają kwestie rozliczeń. Nie ominiemy kwestii promocji własnej twórczości, włącznie z poszukiwaniem odporności na recenzentów książkowych. Dla mnie trudnym momentem jest redakcja i korekta powieści, dlatego i o niej wtrącę swoje trzy grosze. Nauczymy się przede wszystkim nabierać dystansu do swojego dzieła i nie traktować wszystkich uwag personalnie.

 

Podcast dla debiutantów i pisarzy poszukujących własnego miejsca na rynku wydawniczym

Didaskalia Joanny Bagrij to podcast dla pisarzy i debiutantów, którzy chcą się rozwijać, zrealizować swoje pisarskie marzenia, skutecznie radzić sobie z emocjami towarzyszącymi na każdym etapie pisania oraz wydawania powieści.

Serdecznie zapraszam!

 

Zapraszam do kontaktu

usługi contentowe i pisarskie