Prowadzenie vloga krok pierwszy: jak założyć konto na YouTube?

Vlog to strona internetowa, której twórca posługuje się materiałem wideo do przekazywania informacji. Najczęściej tego typu serwisy służą do recenzowania produktów, komentowania aktualnej sytuacji politycznej, oceniania zachowania społeczeństwa. Film to jedna z form contentu, która urozmaici tradycyjny blog lub portal informacyjny. Jeśli chcesz wzbudzać większe zaangażowanie, przygotuj ciekawy materiał wideo. Zacznij od kanału w jednym z popularnych portali społecznościowych. Jak założyć konto na YouTube? Przejdźmy przez ten etap krok po kroku.

 

Konto YouTube – rejestracja

Kanał na YouTube jest odpowiednikiem fanpage na FB. Aby go utworzyć, musimy posiadać konto w tym portalu społecznościowym. Rejestracja nie zajmuje wiele czasu i jest całkowicie darmowa. Obecnie nie ma możliwości, by założyć konto na YouTube bez konta Google, więc na samym początku utwórz bezpłatny profil w usługach Google. Możesz skorzystać z posiadanego maila lub stworzyć nowy adres na Gmailu.

 

zakładanie konta Google

 

Zakładanie konta na YouTube

Po zalogowaniu do konta Google, przejdź do YouTube’a. Twój prywatny profil zostanie utworzony automatycznie – pojawią się dane, które wpisałeś podczas rejestracji do usługi Google. Jeśli chciałbyś założyć konto na YouTube bez imienia i nazwiska, już na etapie tworzenia konta Google musiałbyś posłużyć się pseudonimem lub nickiem. Nie będzie to zgodne z regulaminem, ale półki ktoś nie zgłosi naruszenia, Twoje konto będzie funkcjonować. Zachowanie anonimowości na YouTube jest możliwe bez konieczności pogwałcenia zasad – wystarczy, że za każdym razem swoją aktywność będziesz przejawiał jako kanał a nie osoba prywatna.Tworzenie kanału YT

W prawym górnym roku kliknij w kółeczko z ludzikiem. Następnie wybierz opcję Mój Kanał.

 

jak stworzyć kanał na YT

 

Pojawi się ekran, który daje możliwość:

  • założenia kanału na nasze dane osobowe – opcja przydatna dla osób chcących promować osobistą działalność,
  • stworzenia konta marki – w tym przypadku istnieje dowolność w wyborze nazwy. Jeden użytkownik może posiadać wiele kont marek (czyli kanałów YT).

 

konto na YouTube tworzenie

Załóżmy, że interesuje nas konto marki – klikamy w Użyj nazwy firmy lub innej. Zostaniemy przekierowani do kolejnego kreatora. W pierwszym kroku wybieramy nazwę konta marki, która stanie się także nazwą kanału na YouTube. Zatwierdzamy nasz wybór. Google przenosi nas do Studia twórców, informując, że kanał został dodany do konta. Po kliknięciu w prawym górnym rogu w ikonę człowieczka pojawi się nazwa naszego nowego konta marki.

 

 

tworzenie konta marki

 

Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak dodanie informacji o kanale, wrzucenie zdjęć, przygotowanie filmiku powitalnego, zaplanowanie playlist.

 

 

Jak stworzyć kolejny kanał na YouTube?

Wspomniałam wcześniej, że na jednym koncie na YT możemy posiadać kilka kanałów. W tym celu znów musimy kliknąć w prawym górnym roku w ikonę ludka, a następnie wybrać zębate koło – ikonę ustawień.

 

zakładamy kanał na YT

 

W zakładce Ogólne na samym dole ekranu znajduje się opcja dodania nowego konta marki. Wystarczy w nią kliknąć i po chwili znów pojawi się ekran kreatora konta marki.

 

Dlaczego warto posiadać konto na YouTube?

Prowadząc bloga i chcąc uzupełnić go w interesujące filmiki, warto założyć kanał na YT z kilku względów. Po pierwsze, pliki wideo (szczególnie te dobrej jakości) mają duży rozmiar. By nie obciążać własnej strony, warto osadzić film z YouTube’a w kodzie źródłowym. Do drugie, posiadanie konta na w jednym z największych portali społecznościowych to okazja, by dotrzeć do osób poruszających się w obrębie tego serwisu i zainteresować ich swoją twórczością lub działalnością. Po trzecie, kanał YouTube idealnie sprawdzi się do linkowania swojej strony – adresy URL do tematycznie powiązanych podstron można umieszczać w opisach filmów. Nawet jeśli nie planujesz być vlogerem, rozważ prowadzenie konta na YT. Możesz osiągnąć dzięki temu wiele korzyści.