Przygotowanie materiałów i dokumentacji content marketingowej

 • Chcesz ujednolicić zasady pisania tekstów, ale nie wiesz, jak przygotować politykę redakcyjną?
 • Potrzebujesz jasnych i konkretnych wytycznych dla copywriterów, które pomogą Ci uspójnić proces tworzenia contentu?
 • Myślisz nad stworzeniem checklisty dla redaktorów i korektorów SEO, ale nie masz pojęcia, jak się za to zabrać?
 • Brakuje Ci poradnika, który zorganizuje pracę Twojej redakcji copywriterskiej?
 • A może potrzebujesz stylesheet i brandbook, za pomocą których uściślisz tone of voice marki, styl komunikacji, persony?

 

Z wielką chęcią zajmę się przygotowaniem dokumentacji content marketingowej dla Ciebie i Twojej redakcji! Wspólnie opracujemy spójne materiały, które uproszczą proces tworzenia treści na Twoją stronę internetową. Razem stworzymy przyjemne procedury i poradniki, a ich celem nie będzie wprowadzenie nadmiernej formalizacji, ale ułatwienie pracy Tobie i całej redakcji. Zdecydowanie łatwiej pisze się teksty, gdy wszystkie zasady dot. stylu, stosowanych zwrotów, zasad SEO copywritingu są spisane i w każdym momencie można do nich wrócić. Dzięki temu Ty nie musisz odpowiadać wciąż na te same pytania copywriterów, a twórcy treści zawsze mogą przypomnieć sobie, jakie są Twoje oczekiwania wobec treści.

materiały content marketingowe - oferta


Przygotowanie materiałów content marketingowych – oferta i cennik

Przygotowanie dokumentacji contentowej to usługa w 100% dopasowana do Twoich potrzeb. Zanim zaproponuję Ci wiążącą ofertę, porozmawiamy o Twoich potrzebach, rodzaju i liczbie dokumentów do przygotowania, ich objętości, Twoich wymaganiach, zawartości merytorycznej. Ustalimy także ich strukturę oraz formę.

 

Koszt przygotowania materiałów content marketingowych wyceniam indywidualnie.

 

Przed rozpoczęciem współpracy poproszę Cię o udzielenie szczerej i wyczerpującej odpowiedzi na szereg pytań, abym mogła oszacować czasochłonność naszego projektu. Następne przedstawię Ci formę rozliczenia oraz cenę za pojedynczy dokument lub pakiet materiałów content marketingowych. Gdy zaakceptujesz stawkę, zabierzemy się za merytoryczną pracę.

Poznaj również ofertę konsultacji content marketingowych.

 

Zleć mi przygotowanie materiałów content marketingowych!
 


  Jakie materiały contentowe mogę dla Ciebie przygotować?

  W mojej ponad 10-letniej pracy z projektami contentowymi przygotowywałam różne formy dokumentów content marketingowych, ułatwiających pisanie oraz optymalizację treści pod wymagania wyszukiwarek internetowych. Ciebie mogę opracować m.in.:

  • Uniwersalne wytyczne do tekstów SEO, na podstawie których copywriterzy będą pisali treści na Twoją stronę internetową,
  • Formatkę, szablon lub wzór tekstu, który posłuży twórcom treści jako przykład,
  • Poradniki z instrukcjami, wytycznymi, kwestiami organizacyjnymi, dzięki którym oszczędzisz czas na organizacji pracy redakcji,
  • Politykę redakcyjną lub stylesheet, w której spiszemy wszystkie zasady dotyczące stylu, tone of voice oraz formy komunikacji stosowanej w treściach,
  • Checklisty dla copywriterów lub redaktorów SEO, które pomogą sprawdzić, czy wszystkie Twoje wytyczne zostały spełnione, zmniejszając ryzyko wystąpienia błędów wynikających z gapiostwa,
  • Przebieg procesu contentowego, gdy chcesz zaprezentować go zarządzającym, współpracownikom lub dołączyć do dokumentacji firmowej,
  • Dokumenty prezentujące zakres kompetencji i obowiązków na stanowiskach contentowych, jeśli takie musisz stworzyć w swojej firmie.

   

  Powyższa lista nie jest zamknięta. Napisz, jaką masz potrzebę, a postaram się przygotować materiały copywriterskie czy contentowe usprawniające pracę Twojej redakcji!

  A może potrzebujesz szkolenia z content marketingu?

  Joanna Bagrij biogram


  Zaufaj moim umiejętnościom i kompetencjom

   

  materiały contentowe - przygotowanie

  11 lat doświadczenia

  oferta na przygotowanie materiałów contentowych

  Agencja SEO/SEM i E-Commerce

  cena przygotowania materiałów copywritingowych

  Blog o contencie i copywritingu

  przygotowanie dokumentacji copywritingowej

  Terminowość i zorganizowanie

  Stworzenie dokumentacji i materiałów content marketingowych – FAQ

  Dlaczego warto przygotować materiały dla copywriterów, wytyczne i poradniki?

  Wszystkie materiały, w których spiszesz swoje oczekiwania, potrzeby i wytyczne, porządkują i upraszczają proces tworzenia treści.

  • Copywriterzy znają zasady, które muszą stosować podczas pisania tekstów.
  • W razie pytań lub wątpliwości nie muszą pisać do Ciebie maila, wystarczy, że zajrzą do dokumentu.
  • Oszczędzasz czas na szkolenie i wdrażanie nowych pracowników i copywriterów dołączających do zespołu.
  • Podczas nawiązywania współpracy z twórcą treści i negocjowania stawek wytyczne są zaprezentowane czarno na białym, więc w trakcie realizacji projektu nikt nie zarzuci Ci zmiany zasad gry.
  • Ujednolicisz styl treści, nawet gdy zespół redakcyjny będzie rozbudowany.
  • Nie będziesz się frustrował i denerwował, że copywriter nie pamięta o obowiązujących wytycznych – po prostu odeślesz go do odpowiedniego dokumentu.

  A może chcesz zrekrutować copywritera? Sprawdź ofertę!

  Czy copywriterzy chętnie korzystają z materiałów contentowych?

  Uważam, że tak. Twórcy treści wolą być zawaleni wytycznymi i zasadami, niż nie mieć ich wcale. Dzięki temu wiedzą, jakich treści spodziewa się klient, nie muszą pisać w ciemno i tym samym ograniczają liczbę poprawek i czasu spędzonego nad jednym tekstem.

  Czy będę mieć wpływ na zawartość przygotowywanych materiałów content marketingowych?

  Oczywiście, dokumenty wypracujemy wspólnie. Podpowiem Ci, jak najlepiej spisać poszczególne wytyczne, co powinno się znaleźć w materiałach, ale to Ty ostatecznie zadecydujesz o ich zawartości. Jeśli Twoja agencja SEO przygotuje Ci konkretne rekomendacje dot. treści, ja co najwyżej wypowiem się na ich temat, ale umieścimy w poradnikach i instrukcjach to, będziesz chciał.

  Sprawdź również, jak przygotować brief dla copywritera.

  Ile czasu zajmie Ci przygotowanie materiałów contentowych?

  To zależy, co dokładnie zamówisz i ile tych dokumentów będzie. Sporo czasu mogą pochłonąć prace koncepcyjne, a samo przygotowanie materiału zamknie się w kilku dniach roboczych. Jeśli będziesz chciał skorzystać z szablonów, którymi dysponuję, opracowanie poradników i wytycznych powinno pójść błyskawicznie.

  Czy możesz opracować brandbook albo poradnik zawierający nasze wytyczne branżowe dot. treści?

  Tak, nie ma najmniejszego problemu. Opowiesz mi, z jakimi regulacjami i ograniczeniami prawnymi się zmagacie, o czym nie możecie pisać, jakich sformułowań używać, a ja zapiszę to w taki sposób, aby copywriterzy zrozumieli jasno te wytyczne. Będziemy bazować również na przykładach dobrych i złych praktyk. Podobnie sprawa ma się z brandbookiem – chętnie popracuję z Tobą nad spisaniem ustaleń, jak chcesz prezentować swoją markę.

  Poznaj ofertę na content medyczny.

  Nie wiem, jakie wytyczne dot. SEO przygotować dla copywriterów. Czy możesz zrobić to za mnie?

  Tak. Połączymy standardowe zasady SEO copywritingu, dobre praktyki z Twoimi ograniczeniami czy specyfikacjami branżowymi i powstanie wartościowy poradnik dla copywriterów.

  Czy możesz przygotować ogólny poradnik SEO copywritingu dla naszego zespołu, podając przykłady odnoszące się do naszej firmy?

  Z przyjemnością opracuję taki materiał. Ogólne wskazówki i wytyczne zestawię np. z funkcjami dostępnymi w Twoim systemie CMS. Na przykład wyjaśnię, co to jest znacznik Title, podam przykład, jak go stworzyć, a następnie wskażę, gdzie go uzupełniać na Twojej stronie internetowej.

  Sprawdź również, na czym polega SEO images.

  Czy po przygotowaniu dokumentów contentowych będziemy je co jakiś czas aktualizować?

  Jeśli wytyczne albo techniczne możliwości Twojego serwisu będą się zmieniały, aktualizacja materiałów to must-have! Co kilka miesięcy (np. pół roku) możemy przejść przez całą dokumentację, poprawić błędy, usunąć nieaktualne zapisy, aby dokumentacja była jak najbardziej przyjazna dla copywriterów.

  W jakiej formie przygotujesz dokumenty copywritingowe i content marketingowe?

  Najchętniej pracuję na MS Office i zaproponuję Ci dokumenty w Wordzie oraz PDF-ie. Otrzymasz ode mnie te 2 formy dokumentów, abyś w pliku tekstowym mógł wprowadzać własne zmiany. Możemy też pracować na dokumentach Google albo prezentacjach multimedialnych, choć w przypadku tego drugiego rodzaju plików trudniej jest przygotować zwarty i czytelny poradnik, jeśli będzie to dość obszerny materiał. Jeżeli posiadasz papier firmowy, ze stopką i nagłówkiem, bardzo chętnie go wykorzystam do opracowania dokumentacji. Dzięki temu zachowasz spójny wizerunek marki.